Pražský Dyzajn Market máme úspešne za sebou :) Bola to prvá veľká akcia v novom roku, a bolo to cítiť - doslova aj figuratívne:

Orkán Diethelm
Prvé jarné akcie sú vždy tak trošku lotériou - bude snežiť alebo bude slnečno a dvadsať stupňov plus? Nedá sa povedať. Tento pražský víkend dal zabrať predávajúcim, organizátorom aj návštevníkom. Kvôli víchrici Diethelm sa odložil začiatok akcie zo sobotňajšieho predpoludnia na popoludnie. Vietor so sebou priniesol mrazivé zimné teploty, sneh aj dážď. Takže sme naozaj doslova cítili na vlastnej koži, že toto je veru prvá akcia v novom roku :)

Jediné pravidlo Marty ohľadom trhov
Musím sa priznať: to počasie som možno pokazila ja… Mám totiž jedno jediné pravidlo čo sa týka účasti na trhoch a podobných akciách: v zime sa nezúčastním takej akcie, ktorá sa koná pod holým nebom. A hoci meteorologická jar sa začína prvého marca, astronomická až dvadsiateho. Taktiež svišť Phil predpovedal dlhú zimu, minimálne do 15. marca. Čiže prakticky sa dá povedať, že som porušila svoje jediné pravidlo a zákon schválnosti sa postaral o všetko iné. Pardon…

Dyzajn Market, Marec 11-12.
Že sa práve koná prvá akcia v novom roku, bolo cítiť aj figuratívne. Zjavne už všetci túžime ísť von do mesta, dosť bolo krátkych, šedých a tmavých dní, a tento chladný pražský víkend sa ľudia rozhodli, že neposlušnému marcovému počasiu budú vzdorovať a prišli vo veľkom počte napriek tomu, že zostať doma by bolo komfortnejšie. Ďakujem pekne všetkým za účasť. Stáť dlhé hodiny vonku v zime nie je žiadna sranda, ak tam človek stojí bez návštevy, čas beží oveľa pomalšie. No mne to teraz ubehlo raz-dva, za čo vám patrí veľká vďaka :)

 

Praha
Vo veľkom meste sa nájde niečo na každom kroku pre milovníkov dizajnu, architektúry a pekných vecí vo všeobecnosti, stačí pozorne sledovať svoje okolie. Tentokrát som našla tieto krásne svietniky, tvoria dekoráciu v tomto podniku - návšteva sa oplatí aj kvôli chutnému sortimentu :)

 

Koza v meste
Áno, čítali ste dobre. Koza v meste. Vysvetlenie nemám, ale fotku áno: