Veľkosti prsteňov na našom e-shope korešpondujú s klasickým EU číslovaním, t.j. uvedené veľkosti zodpovedajú vnútornému obvodu prsteňa v milimetroch.

Ak potrebujete zistiť správnu veľkosť prsteňa, najlepšie spravíte, ak sa zastavíte v zlatníctve niekde vo vašom okolí. Nezabudnite, zavítať môzete aj priamo k nám - na hlavnej stránke nájdete objednávkový kalendár pre návštevy.

Užitočné rady pre správne určenie veľkosti:

  • Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvomi veľkosťami, zvoľte radšej tú väčšiu. Dať zmenšiť veľkosť prsteňa bude totiž jednoduchšie.
  • Majte na pamäti, že priemerná veľkosť prsteňa pre ženy je medzi 49 a 54, pre mužov od 57 do 62. Ak nemáte presnú informáciu o potrebnej veľkosti, je najlepšie vybrať si z týchto rozsahov.
  • Širšie prstence (širšie ako 5 mm) budú na prste sedieť tesnejšie. Preto pri kúpe hrubšieho prsteňa sa odporúča ísť o veľkosť vyššie, aby bol prsteň pohodlný na každodenné nosenie.
  • Večerné hodiny sú ideálnym časom na meranie veľkosti prstov. Prsty ľudí majú tendenciu expandovať a kontrahovať počas dňa. Večer bývajú väčšie a ráno menšie, preto zmeraním v neskorších hodinách predídete výberu nepohodlne tesnej veľkosti.
  • Vyhnite sa meraniu veľkosti prstov vo veľmi chladnom alebo horúcom prostredí. Studený vzduch stiahne prsty, zatiaľ čo opak sa stane v lete alebo keď je teplo a vlhko.

V domácich podmienkach môžete veľkosť prsteňa zistiť tromi spôsobmi:

  • zmeraním priemeru prsteňa
  • zmeraním obvodu prsta
  • appkou na smartfóne

Odmerať priemer prsteňa
Zmerajte priemer prsteňa pravítkom a na priloženej tabuľke nájdete príslušné veľkosti prsteňov.
Tip, ak kupujete darček inej osobe: v rámci možností sa snažte odmerať radšej viac než jeden jediný prsteň. Pri výbere prsteňov na meranie majte na mysli, na ktorom prste ich majiteľ zväčša nosí a ako často dané prstene nosí. Zriedka nosený prsteň radšej nepoužite na zistenie veľkosti.

Odmerať obvod prsta
Svoj prst merajte v oblasti, kde je najširší. Odmerať obvod prsta môžete klasickým krajčírskym metrom alebo jednoduchým prúžkom papiera - papierový pásik omotajte okolo prsta, označte perom či fixkou kde sa papier prekrýva, a následne papier odmerajte. Ak je vami označený kus dlhý napr. 48 mm, veľkosť prsteňa je 48. Pri omotaní prsta dbajte na to, aby meter (či papier) nesedel ani príliš voľne ani príliš tesne.

Meranie prsteňa appkou
Na Google Play Store alebo Apple App Store vyhľadajte aplikácie “ring sizer”. Nájdete mnoho podobných aplikácii k stiahnutiu zadarmo. Vyberte niektorú a po inštalácii nasledujte pokyny programu.

 

Tabuľka veľkostí: